Z radością informujemy o wynikach 33. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, która przyciągnęła uwagę miłośników literatury. Jury, składające się z wybitnych przedstawicieli środowiska akademickiego, ogłosiło trzech finalistów spośród dziesięciu nominowanych książek. Finaliści to tytuły, które z pewnością wzbudziły zainteresowanie czytelników i krytyków literackich. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbędzie się w październiku 2026 roku.
Finalistami tegorocznej edycji nagrody zostali: „Piracki spadek. Na tropie tajemnicy sprzed wieków” autorstwa Katarzyny Rygiel, „Szkatułka. Muzyka spoza czasu” autorstwa Emilii Kiereś oraz „Wściekła czapka” autorstwa Rafała Witka. Te książki zostały wyróżnione z całej gamy nominacji, co świadczy o ich wyjątkowej wartości i zainteresowaniu, jakie budzą wśród czytelników. Wybór dokonało jury, które oceniało dzieła pod kątem ich artystycznej wartości oraz wpływu na literaturę dziecięcą i młodzieżową.
Otrzymanie statuetki Koziołka Matołka przez zdobywcę nagrody będzie miało miejsce podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 1 października 2026 roku. Z tej okazji organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na to niezwykłe wydarzenie. Po gali przewidziane są również spotkania autorskie, które pozwolą mieszkańcom Oświęcimia oraz gościom na bezpośredni kontakt z laureatami. Szczegóły dotyczące wydarzenia będą sukcesywnie przekazywane za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych.
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu
Oceń: Laureaci 33. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego
Zobacz Także

