Od 28 sierpnia do 28 września 2025 roku mieszkańcy Oświęcimia będą mieli okazję zobaczyć niezwykłą wystawę malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza pod tytułem „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego”. Wernisaż, który odbędzie się 28 sierpnia o godzinie 18:30, będzie częścią obchodów Święta Miasta Artystycznie. W trakcie wydarzenia planowane są także dodatkowe atrakcje, w tym muzyczne spotkanie z samym artystą i pokaz multimedialny jego projektu.
Jan Kanty Pawluśkiewicz to osobowość wszechstronna, znana nie tylko jako malarz, ale i kompozytor muzyki teatralnej oraz filmowej. Jego twórczość charakteryzuje się fantazyjnością i emocjonalnym ładunkiem, a sam artysta maluje w innowacyjnej technice żel-art, którą stworzył z myślą o połączeniu nowoczesności z klasycznymi formami. Jego kariera artystyczna, rozpoczęta w 1999 roku w Piwnicy pod Baranami, obejmuje już ponad 60 wystaw indywidualnych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Wystawa „Laikonyka Krakowskiego Ego, w Boskiej Komedii Dantego” jest częścią większego cyklu prac artysty, w którym nawiązał do klasycznej poezji Dantego Alighieri. Dzieła Pawluśkiewicza będą prezentowane w Oświęcimskim Centrum Kultury w kooperacji z Agencją Zegart. Kuratorem wystawy jest Katarzyna Cybertowicz, a partnerem przedsięwzięcia Uni Trodat. W związku z bogactwem emocji i artystycznych przekazów, wystawa ma szansę przyciągnąć szerokie grono miłośników sztuki oraz mieszkańców Oświęcimia.
Źródło: Oświęcimskie Centrum Kultury
Oceń: Wystawa malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza w Oświęcimskim Centrum Kultury
Zobacz Także




