MENU...

FREE WAKACJE 2017

FREE WAKACJE 2017
W ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - FIO Małopolska Lokalnie zrealizowaliśmy projekt, który był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,

Województwa Małopolskiego, Gminy Kraków i Gminy Klucze.
FREE Wakacje to oferta skierowana do mieszkańców Wioski Dziecięcej w Rajsku. Celem projektu było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu beneficjentów oraz umacnianie wśród nich zachowań społecznie pożądanych. Inicjatywa zakładała cykl spotkań i zajęć edukacyjno-integracyjnych zorganizowanych dla podopiecznych w miesiącu sierpniu. Spotkania obfitowały w kreatywne zadania i  atrakcje, w których aktywny udział wzięły zarówno wychowankowie placówki i ich opiekunowie, jak również członkowie stowarzyszenia i sympatycy grupy.
W ramach projektu przewidziany był mecz siatkówki pomiędzy motocyklistami i wychowankami Domu Dziecka, ciekawe wykłady tematyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz Piknik Integracyjny Pożegnanie wakacji.

Podczas pierwszego spotkania odbył się mecz piłki siatkowej, na którym nie zabrakło zdrowej rywalizacji jak i wiele zabawy. To dopiero początek atrakcji jakie mogliśmy realizować w ramach

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - FIO Małopolska Lokalnie.

Kolejny dzień projektu dla podopiecznych Wioski Dziecięcej w Rajsku to nauka programowania OZOBOTÓW. To wszystko dzięki Fundacji CK FUTURE. Pani Daria Szyjka wspaniale prowadziła wykłady.
Zaprzyjaźniona grupa Medi-Mad reprezentowana przez Ireneusza Madeja zafundowała dzieciakom kilka godzin ciekawych ćwiczeń jak ratować ludzkie życie. A co na koniec? Jak to zwykle bywa, spotkaliśmy się przy motocyklach. Krótki wykład pokazał młodym ludziom, podstawowe różnice między motocyklami oraz przykładowe bezpieczne ubrania, w których należy używać podczas wypraw motocyklowych.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za bezinteresowną pomoc w realizacji projektu wszystkim, którzy nas wspierali a więc Ireneuszowi Madeji za kurs pierwszej pomocy, Darii Szyjce, Centrum

Kreatywnemu - Future za warsztaty programowania ozobot-ów, pokaz ogromnych baniek mydlanych oraz modelowanie balonów. DZiękujemy Piotrowi Demorgh Horabikowi za możliwość obserwacji księżyca, Fabryce Basu za pokaz Car Audio, Jupilandii za udostępnienie ogromnej dmuchanej zjeżdżalni.

Dziękujemy Fundacji Bliżej Człowieka za współprace przy organizacji wydarzeń oraz wszystkim, którzy odwiedzili nas w tych dniach :)

A największe podziękowania należą się podopiecznym wioski dziecięcej za moc energi i uśmiechu którym nas obdarowali w podziękowaniu za zorganizowane atrakcje.

GRUPA MOTOCYKLOWA FREE OŚWIĘCIM


ul. Długa 61
32-607 Polanka Wielka
tel: 0048 504 914 024 (Sławek)
office@freeoswiecim.pl
freeoswiecim@gmail.com
FB: www.facebook.com/freeoswiecim

Napisz do nas

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)